O mnie

Katarzyna Zielińska
Jestem dietetykiem, który z miłości do ludzi, pragnie służyć zdobytą i wciąż poszerzaną wiedzą, teoretyczną i praktyczną z zakresu szeroko pojmowanego, zdrowego stylu życia.
Moją rolą jest uczyć instrukcji obsługi człowieka, której efektem jest przewlekłe zdrowie.

Dlaczego?
Otóż, zostałam dietetykiem nie dlatego, iż właśnie tak postanowiłam na początku mojej kariery zawodowej ale moja historia rozpoczęła się trochę inaczej.
Nigdy nie należałam do osób szczupłych, jednak w którymś momencie, nadwaga zaczęła mi przeszkadzać. Zaczęłam szukać, pomocy u różnych specjalistów, jednak bez efektu. Mój stan zdrowia ciągle się pogarszał, aż obudziłam się któregoś ranka i nie mogłam wstać z łóżka, gdyż tak bolały mnie stawy. Wtedy postanowiłam, że skoro nikt nie jest w stanie mi pomóc, to sama muszę to zrobić. Zaczęłam od wiedzy teoretycznej , uczestniczyłam w kursach i konferencjach, kupowałam książki, korzystałam z biblioteki oraz z dostępnych na rynku czasopism, związanych ze zdrowym stylem życia, jednocześnie testując wiedzę teoretyczną na sobie ale efekty wciąż były niezadowalające. Postanowiłam zatem włączyć do programu aktywność ruchową i rozpoczęłam systematycznie uprawiać Nordic Walking. Maszerując tak z kijami, spotkałam kolegę, który odmienił jakość mojego życia.

wiedza kolegi +moja wiedza=SUKCES㋡

Powyższe spowodowało, że nie chcę tej wiedzy zatrzymywać dla siebie, gdyż przez wiele lat sama szukałam podobnej pomocy a przyglądając się poniższym statystykom, tym bardziej jestem przekonana o słuszności swojego wyboru.

Czy Państwo wiedzą,

  • że z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)wynika, iż w Polsce obecnie nadwagę ma 29% nastolatków?
  • że aż 16 mil Polaków cierpi na choroby dietozależne, do których zaliczamy między innymi ; otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca typu II, wiele nowotworów, osteoporozę a nawet depresję czy schizofrenię?
  • że według GUS, 70% zgonów Polaków, jest spowodowanych chorobami układu krążenia i nowotworami?

,,Czy to co robisz dzisiaj, robisz dlatego, że działa, czy dlatego, że robiłeś to wczoraj?’’
P. McGraw

Pozwól sobie pomóc ㋡

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress